Bitcoin Al Sat
Bitcoin Al Sat

Kolayca Bitcoin Al Sat

Türk Lirası ile KOLAYCA BITCOIN AL ve SAT

BAKAB Hisse Logo
BAKAB Hisse Logo

BAKAB Hisse

Bak Ambalaj Sanayi ve Ticaret A.Ş.

BAKAB Hisse Senedi


BAKAB hisse senedi teknik analizi, canlı borsa, şirket haberleri, fiyat grafiği ve hareketleri, hisse yorumları gibi piyasa verilerini anlık takip edebilirsiniz.
Bak Ambalaj Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Bak Ambalaj Sanayi ve Ticaret A.Ş.


Bak Ambalaj Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi, Bak Ambalaj’ın kuruluş öyküsü merhum Enver Bakioğlu’nun kurduğu ve ilk grup şirketi olma özelliği taşıyan Bak Ambalaj’ın baskılı ve baskısız kağıt torba üretimiyle 1973 yılında İzmir’in Kahramanlar semtinde faaliyete geçmesiyle başlar.

1976

PE Ekstrüzyon’a geçiş… Ürün yelpazesi dipli kağıt torba, PE torba ve baskılı bobinlerle genişledi.

1984

Tifdruk baskı tekniğine geçiş ile birlikte gıda sektöründe otomatik paketlemeye uygun, yüksek kaliteli fleksibl ambalaj malzemeleri üretimi ağırlık kazandı.

1988

Türkiye’nin en büyük ve en modern sanayi bölgelerinden biri olan İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi’nde 22.000 m2’lik bir alanda yeni üretim tesislerinin inşasına başlandı.

1990

Bak Ambalaj, taşındığı yeni modern üretim tesislerinde büyüme hedefli faaliyetlerini sürdürmeye başladı.

1995

Makine parkının yenilenmesi ve genişletilmesine yönelik olarak planlanan büyük bir yatırım programı kapsamında yeni bir polietilen ekstrüzyon hattı ile iki yeni geniş enli 7 renkli rotogravür baskı hattı devreye girdi.

1996

Kalite Güvence Sistemi çalışmaları tamamlanarak BVQI (Bureau Veritas Quality International) kuruluşundan ISO 9002 sertifikası alındı.

1997

Kendi alanındaki en yetkin kurumlardan olan AIB (American Institute of Baking)’den Hijyen ve Gıda Güvenliği sertifikaları alındı. Yeni bir 8 renkli flexo baskı makinesı, bir solventsiz laminasyon hattı ve 4 dilme makinesı kurularak devreye alındı

1998

Bak Ambalaj’ın % 25 hissesi İstanbul Menkul Değerler Borsa'sında halka açıldı. Yeni bir 9 renkli tifdruk hattının kurulması ile kapsamlı bir yatırım programı tamamlanırken, yeni bir ürün grubu olan ekmek ambalajı üretimine yönelik yatırımlara başlandı.

1999

Ayrı bir üretim tesisinde ekmek ambalajı pazarına girilerek, ürün yelpazesi perforeli, düz torbalar ve katlamalı bobinlerle genişletildi.

Bak Ambalaj Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi

2000

Artık bir dünya firması olan Bak Ambalaj, üretiminin % 45’ni ihraç ederek 13, 6 milyon Dolar’lık bir dışsatım seviyesine ulaştı.

2002

Yeni bir 10 renkli baskı makinesı, 2 adet solventli ve solventsiz laminasyon hattı ve 1 adet 3 katlı ekstrüzyon hattının yatırımlarına başlandı.

2003

Yeni bir 10 renkli rotogravür baskı makinesı ile solventli ve solventsiz olmak üzere iki adet laminasyon hattı devreye alındı.

2004

Şirket PVC ve PET olarak strech özelliğine sahip olan ambalajları üretmeye başladı. Buna ek olarak planlanan yatırımların devreye alınmasıyla ayakta durabilen poşet (pouch) ve PE bazlı esnek etiket ambalajları üretimine de geçilmiş oldu.

2006

Tasarım ve üretim süreçlerinin tüm safhalarında yeni renk yönetim sistemi uygulanmaya başlandı; bununla beraber yeni kromalin cihazı devreye alındı. Ayrıca TPM ödülü için yapılan hazırlıklar dahilinde operasyonel süreçlerin iyileştirme odaklı olarak yeniden gözden geçirilmesine başlandı.

2007

Bak Ambalaj’ın hem kapasite artışı hem de üretim yetkinliklerinin çeşitlendirilmesi amacıyla tasarlanan 2. üretim tesisi BAK-2 devreye alındı.

2009

Japonya’da yapılan törende Bak Ambalaj TPM mükemmellik ödülünü aldı.

2015

yıllık yatırım planı dahilinde in-line laminasyon uygulaması yapabilen 11 üniteli yeni bir rotogravür makinesi, 1 adet yeni laminasyon makinesi ve artan üretim kapasitesine paralel olarak 3 adet dilme makinesi yatırımları başlatıldı.

2012

Lojistik Merkezi olarak BAK-3 devreye alındı. Dilme, aktarma, depolama ve nakliye prosesleri BAK-3 e taşındı. Ayrıca artan silindir kapasitesini karşılayabilmek için fabrika alanı dışında 2 depo inşa edildi.

2013

Fleksibl ambalaj kapasitesini artırmaya yönelik yeni bir 10 renkli Flexo baskı makinesi hattı ve ekmek ambalajı kapasitesini artırmaya yönelik yeni bir FMC makinesi hattı devreye alındı. Avrupa’daki lojistik faaliyetlerini merkezileştirmek amacıyla Hollanda’da Avrupa Lojistik Merkezi kuruldu.

2017

Bak Ambalaj Ar-Ge Merkezi ile, esnek ambalaj sektöründe faaliyet gösteren baskı kuruluşları arasında bir ilk gerçekleştirildi.Yetkilendirilmiş Yükümlü Statüsü’ne hak kazanıldı

Bak Ambalaj Sanayi ve Ticaret A.Ş. Şirketinin Özet Bilgileri


Şirket Bilgileri
Merkez Adresi
Atatürk Organize Sanayi Bölgesi 10002 Sokak No:45 Çiğli - İZMİR
Elektronik Posta Adresleri
[email protected]
Web Site Adresleri
www.bakambalaj.com.tr
Şirketin Süresi
Süresiz
Bağımsız Denetim Kuruluşu
GÜNEY BAĞIMSIZ DENETİM VE SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLİK A.Ş.
Şirketin Dahil Olduğu Endeksler
BIST TÜM-100
BIST ANA
BIST TÜM
BIST ORMAN, KAĞIT, BASIM
BIST TEMETTÜ
BIST İZMİR
BIST SINAİ
Şirketin Sektörü
İMALAT
KAĞIT VE KAĞIT ÜRÜNLERİ, BASIM VE YAYIN
Sermaye Piyasası Aracının İşlem Gördüğü Pazarlar
ANA PAZAR - GRUP 1

BAKAB Hissesini Takip Edenler

177 kişi tarafından takip ediliyor.

UYARI


Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sitede yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.


Bildiğiniz gibi Hisse Senedi; Borsa - Hisse senedi – Pay – BIST 30 – BIST 100 Sermaye şirketlerinde payların belgelendirilmesi amacıyla ortaklara verilen kıymetli evraklara hisse senedi denmektedir.
Bununla birlikte birçok sektörden farklı şirketlerin hisse senetleri, borç senetleri gibi sermaye piyasası araçlarının ticaretinin yapıldığı piyasalara ise borsa denir. BIST 30, BIST 100 Endeksleri, Borsa İstanbul’da işlem gören payların ortak performanslarının ölçülmesi için oluşturulmuş pay gruplarıdır. Pay piyasasında işlem gören şirketlerin, endekslerin içerisindeki dağılımı ve ağırlıkları birbirinden farklıdır.

HisseLog platformu üzerinde ağırlıklı ortalaması en çok azalan hisseleri, borsada en çok artan ve en çok azalan hisseleri, Türk Lirası bazında en çok işlem gören veya Lot bazında en çok işlem gören hisseleri bununla birlikte BIST endeksleri, günlük hisse yorumları, hisse fiyatları, güncel hisse senedi fiyatlarını canlı olarak BIST ve borsa hisselerini takip edebilirsiniz. Hisse senetlerinin haftalık kapanış, ağırlıklı ortalama, işlem adedi, işlem hacmi, en yüksek ve en düşük kapanış verileri şu an platformumuza eklenmemiştir. Ancak anlık olarak öncü hisseler, büyük veya küçük hacimli hisse senetleri de dahil olmak üzere en çok izlenen hisseler, grafikler, hisse yorumları ve daha fazlasını HisseLog platformumuzdan takip edebilebilirsiniz.