Bitcoin Al Sat
Bitcoin Al Sat

Kolayca Bitcoin Al Sat

Türk Lirası ile KOLAYCA BITCOIN AL ve SAT

AYEN Hisse Senedi


AYEN hisse senedi teknik analizi, canlı borsa, şirket haberleri, fiyat grafiği ve hareketleri, hisse yorumları gibi piyasa verilerini anlık takip edebilirsiniz.
Ayen Enerji A.Ş.

Ayen Enerji A.Ş.


Ayen Enerji Anonim Şirketi, 2018 yılında ülkemizin elektrik üretimi 2017 yılına göre %1, 2 artış göstererek 300, 71 milyar kWh olmuştur.

Bu üretimi karşılık elektrik tüketimi ise %1, 8 artışla 300, 10 milyar kWh olmuştur.

2017 yılında 47.660 MW olan puant talebi ise % 3, 1 azalarak 46.160 MW olarak gerçekleşmiştir.

Ülkemizin kurulu gücü ise 2018 yılında devreye alınan yeni santraller ile 88.550, 80 MW’a ulaşmıştır.

Şirketimiz, Ön Lisansı alınmış olan 24 MW toplam kurulu güçte Çaypınar Rüzgar Enerji Santrali projelendirme çalışmasına 2018 yılı itibariyle başlanmıştır.

Ayen Enerji Anonim Şirketi

Balıkesir ili, Kepsut ilçesinde bulunan projemize ait yatırım sürecinde alınması gereken izin süreçleri devam etmektedir.

Yurtdışı iştirakimiz Ayen AS Energji SHA’ya ait Fan Havzasında Hidroelektrik Santralleri kapsamında, 2017 yılında devreye alınan Fangut Barajı ve Fangut Cansuyu Hidroelektrik Santralleriyle birlikte toplam 110 MW kurulu güce ulaşan hidroelektrik santral yatırımlarımız 2018 yılı içinde 340 milyon kWh elektrik üretimi gerçekleştirmiştir.

Geçen sene içinde teklifi uygun bulunan 111 MW kurulu gücünde 366, 6 milyon kWh elektrik enerjisi üretim kapasiteli Kalivac Baraj ve Hidroelektrik Santrali projesi sözleşmesi Arnavutluk Cumhuriyeti Enerji ve Endüstri Bakanlığı ile karşılıklı olarak imzalanmış olup, projelendirme çalışmaları ve izin süreçleri devam etmektedir.

Şirketimiz, üretilen elektrik enerjisi Arnavutluk, Sırbistan ve Slovenya’da kurulmuş olan elektrik ticaret şirketlerimiz vasıtası ile Avrupa genelinde pazarlanmakta olup, yeni elektrik üretim santrali yatırımlarına ek olarak gerçekleştirdiği elektrik ticaret faaliyetleri ile de Orta ve Güney Avrupa enerji sektöründeki etkiliğini artırmayı hedeflemektedir.

Artan nüfus ve sanayi gücümüzün artmasından kaynaklı oluşacak enerji talebini karşılamak üzere yeni elektrik üretim tesisi yatırımı gerekliliği gün geçtikçe artmaya devam edecektir.

Kurulu gücünün %100’ü yenilenebilir enerji kaynaklarından oluşan şirketimiz, Türkiye'nin artan enerji talebi ihtiyacını karşılamak üzere elektrik üretim santrali yatırımlarına devam etmeyi hedeflemekte olup, mevcut yatırımlara ek olarak yeni yatırım projeleri üzerine olan çalışmalarına da devam etmektedir.

Ayen Enerji A.Ş. Şirketinin Özet Bilgileri


Şirket Bilgileri
Merkez Adresi
Hülya Sok No:37 Gaziosmanpaşa Çankaya/ANKARA
Elektronik Posta Adresleri
[email protected]
Web Site Adresleri
www.ayen.com.tr
Şirketin Süresi
SÜRESİZ
Bağımsız Denetim Kuruluşu
GÜNEY BAĞIMSIZ DENETİM VE SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLİK A.Ş.
Şirketin Dahil Olduğu Endeksler
BIST KAYSERİ
BIST HİZMETLER
BIST TÜM
BIST ELEKTRİK
BIST TÜM-100
BIST ANA
Şirketin Sektörü
ELEKTRİK GAZ VE SU
ELEKTRİK GAZ VE BUHAR
Sermaye Piyasası Aracının İşlem Gördüğü Pazarlar
ANA PAZAR - GRUP 1

AYEN Hissesini Takip Edenler

177 kişi tarafından takip ediliyor.

UYARI


Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sitede yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.


Bildiğiniz gibi Hisse Senedi; Borsa - Hisse senedi – Pay – BIST 30 – BIST 100 Sermaye şirketlerinde payların belgelendirilmesi amacıyla ortaklara verilen kıymetli evraklara hisse senedi denmektedir.
Bununla birlikte birçok sektörden farklı şirketlerin hisse senetleri, borç senetleri gibi sermaye piyasası araçlarının ticaretinin yapıldığı piyasalara ise borsa denir. BIST 30, BIST 100 Endeksleri, Borsa İstanbul’da işlem gören payların ortak performanslarının ölçülmesi için oluşturulmuş pay gruplarıdır. Pay piyasasında işlem gören şirketlerin, endekslerin içerisindeki dağılımı ve ağırlıkları birbirinden farklıdır.

HisseLog platformu üzerinde ağırlıklı ortalaması en çok azalan hisseleri, borsada en çok artan ve en çok azalan hisseleri, Türk Lirası bazında en çok işlem gören veya Lot bazında en çok işlem gören hisseleri bununla birlikte BIST endeksleri, günlük hisse yorumları, hisse fiyatları, güncel hisse senedi fiyatlarını canlı olarak BIST ve borsa hisselerini takip edebilirsiniz. Hisse senetlerinin haftalık kapanış, ağırlıklı ortalama, işlem adedi, işlem hacmi, en yüksek ve en düşük kapanış verileri şu an platformumuza eklenmemiştir. Ancak anlık olarak öncü hisseler, büyük veya küçük hacimli hisse senetleri de dahil olmak üzere en çok izlenen hisseler, grafikler, hisse yorumları ve daha fazlasını HisseLog platformumuzdan takip edebilebilirsiniz.