Bitcoin Al Sat
Bitcoin Al Sat

Kolayca Bitcoin Al Sat

Türk Lirası ile KOLAYCA BITCOIN AL ve SAT

ASLAN Hisse Senedi


ASLAN hisse senedi teknik analizi, canlı borsa, şirket haberleri, fiyat grafiği ve hareketleri, hisse yorumları gibi piyasa verilerini anlık takip edebilirsiniz.
Aslan Çimento A.Ş.

Aslan Çimento A.Ş.


Aslan Çimento Anonim Şirketi, Türk Tarih Vakfı ve Aslan Çimento'nun işbirliğiyle, akademisyenler tarafından 5 yıl boyunca yürütülen kapsamlı bir çalışmayla hazırlanarak 2004 yılında yayımlanan ve 2013 yılında güncellenen "İlk Çimento Fabrikamızın Öyküsü'' adlı kitap, Aslan Çimento'nun sadece Türk çimento endüstrisinde değil, Türk iktisat tarihinde de özel bir yeri olduğunu pek çok tarihi bilgi ve belgeyle ortaya koymaktadır.

Aslan Çimento, yüz yılı aşan geçmişiyle ülkemizdeki pek çok önemli yapıya ürün tedariğinde bulunurken, ürün ve hizmet kalitesinin yanında, şirket kültürüyle de sektöre örnek oldu. Söz konusu kitapta yer alan iki anekdot, bu açıdan kayda değerdir.

1973 yılında inşa edilen birinci Boğaz Köprüsü'nün müteahhitlerinden İlhan Ersanlı aktarıyor:"Karayolları'nın bir düsturu vardı.

Avrupa yakasına çimentoyu Zeytinburnu ve Ak Çimento, öbür yakaya Kartal ve Darıca fabrikaları temin ederdi.

Ben -köprü yapılırken- İngiliz başmühendis ile konuştum ve Aslan Çimento tahlile gitti.

Dünyanın 4. derecede iyi çimentosu seçildi ve köprünün iki ayağında da Aslan Çimento kullanıldı. Yani Karayolları'nın geleneksel usulü bozuldu; köprünün hem Beylerbeyi, hem de Ortaköy ayağına Aslan Çimento kondu."Fabrikanın uzun yıllar genel müdürlüğünü yapmış olan Cengiz Özdemir anlatıyor:"Aslan Çimento'nun Türk çimento sektörüne ileri teknolojiyi getirmesi, mesela kapalı stokhol, Loesche değirmeni, otomatik numune alma ve gönderme sistemi, X-ışını spektrometresini getirmesi çok büyük yenilikler.

Aslan Çimento Anonim Şirketi

İlk defa prekalsinasyonlu fırın kurulması da öyle. Sektöre getirilen bu yenilikler dışında fabrika yöneticilerinin ileri görüşlülüğü de var.

Müstahsiller Birliği'nin ve İşverenler Sendikası'nın kurulmasına öncülük etmişler. Bunlar, önceki kuşağın çok önemli artıları.

”Aslan Çimento ürünleri kullanılan önemli yapılardan bazıları arasında, Boğaziçi Köprüsü, Atatürk Kültür Merkezi, Çubuk Barajı, Atatürk Havalimanı, Sabiha Gökçen Havalimanı, Kınalı - Sakarya Otoyolu, Formula 1 Pist, devam etmekte olan Üsküdar – Sancaktepe Metro Hattı ve Via Port Marin bulunmaktadır.

Aslan Çimento, Ocak 1998'de Türk çimento sektöründe A Tipi Emisyon İzin Belgesi alan ilk fabrika olarak çevreye verdiği önemi ortaya koydu.

Fabrika, iş sağlığı ve güvenliği alanında uyguladığı uluslararası yüksek standartlarının yanında, OHSAS 18001 İSG Yönetim Sistemi belgelendirmesi vb sistem çalışmalarıyla da sektöre örnek olmaktadır.

Aslan Çimento, müşterilerin ihtiyaç ve beklentilerine uygun, özel ürün ve çözümler geliştirme hedefli "Müşteri Odaklılık" yaklaşımıyla, Türk çimento sektörünün ilk markalı ürünlerini piyasaya çıkardı.

Sıva ve duvar örme uygulamaları için geliştirilen ilk markalı çimento olan KARAT, hazır beton ve diğer endüstriyel uygulamalara özel ilk markalı çimento olan CEMENTUM® ile Aslan Çimento, sektörde "kullanım amacına uygun markalı çimento" devrini de başlattı.

2013 yılında pazara sürdüğü POWERCEM® markalı çimento ile bu çalışmalarını devam ettirmiştir.

Aslan Çimento A.Ş. Şirketinin Özet Bilgileri


Şirket Bilgileri
Merkez Adresi
Elektronik Posta Adresleri
Web Site Adresleri
Şirketin Süresi
Bağımsız Denetim Kuruluşu
Şirketin Dahil Olduğu Endeksler
Şirketin Sektörü
Sermaye Piyasası Aracının İşlem Gördüğü Pazarlar

ASLAN Hissesini Takip Edenler

177 kişi tarafından takip ediliyor.

UYARI


Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sitede yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.


Bildiğiniz gibi Hisse Senedi; Borsa - Hisse senedi – Pay – BIST 30 – BIST 100 Sermaye şirketlerinde payların belgelendirilmesi amacıyla ortaklara verilen kıymetli evraklara hisse senedi denmektedir.
Bununla birlikte birçok sektörden farklı şirketlerin hisse senetleri, borç senetleri gibi sermaye piyasası araçlarının ticaretinin yapıldığı piyasalara ise borsa denir. BIST 30, BIST 100 Endeksleri, Borsa İstanbul’da işlem gören payların ortak performanslarının ölçülmesi için oluşturulmuş pay gruplarıdır. Pay piyasasında işlem gören şirketlerin, endekslerin içerisindeki dağılımı ve ağırlıkları birbirinden farklıdır.

HisseLog platformu üzerinde ağırlıklı ortalaması en çok azalan hisseleri, borsada en çok artan ve en çok azalan hisseleri, Türk Lirası bazında en çok işlem gören veya Lot bazında en çok işlem gören hisseleri bununla birlikte BIST endeksleri, günlük hisse yorumları, hisse fiyatları, güncel hisse senedi fiyatlarını canlı olarak BIST ve borsa hisselerini takip edebilirsiniz. Hisse senetlerinin haftalık kapanış, ağırlıklı ortalama, işlem adedi, işlem hacmi, en yüksek ve en düşük kapanış verileri şu an platformumuza eklenmemiştir. Ancak anlık olarak öncü hisseler, büyük veya küçük hacimli hisse senetleri de dahil olmak üzere en çok izlenen hisseler, grafikler, hisse yorumları ve daha fazlasını HisseLog platformumuzdan takip edebilebilirsiniz.