Bitcoin Al Sat
Bitcoin Al Sat

Kolayca Bitcoin Al Sat

Türk Lirası ile KOLAYCA BITCOIN AL ve SAT

ALKA Hisse Logo
ALKA Hisse Logo

ALKA Hisse

Alkim Kağıt Sanayi ve Ticaret A.Ş.

ALKA Hisse Senedi


ALKA hisse senedi teknik analizi, canlı borsa, şirket haberleri, fiyat grafiği ve hareketleri, hisse yorumları gibi piyasa verilerini anlık takip edebilirsiniz.
Alkim Kağıt Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Alkim Kağıt Sanayi ve Ticaret A.Ş.


Alkim Kağıt San. ve Tic. Anonim Şirketi, Alkim, 1948 yılında Alkali Madencilik adı altında İstanbul’da kurulmuştur.

Aynı yıllarda Madencilik ve Kimya Sanayi’ ne de adım atarak günümüze kadar uzanan uzun ve zor ancak başarılı yolculuğuna başlamıştır.

1963 yılında Alkim Anonim Şirketi, American Standart Oil’e ait Essex Interiole Fertilizer Co. şirketi ile büyük boyutlu yatırımlar yapabilmek amacı ile Alkim Anonim Şirketi Joint Venture Şirketi oluşturuldu.

Oluşan bu ortaklık sonucu madencilik ve kimya sektöründe 1971 yılına değin çalışmalara devam etti.

Ancak Kora Ailesi 1971 yılında hisselerin tamamını aldı ve Alkim adı ile yoluna devam etti.

Alkim, Dazkırı Acı Göl’de en gelişmiş teknoloji içeren entegre Koralkim Sodyum Sülfat Tesisleri, Konya Cihanbeyli Sodyum Sülfat Tesisleri, kombine maden işletmeleri ve Çayırhan’ daki 195 milyon tonluk maden rezervi ile sodyum sülfat üretiminde dünya 5’ incisidir

Sodyum sülfat’ ta dünyada ilk ISO 9002 belgesini alan fabrika Koralkim Fabrikası olmuştur.

Çok uzun yıllar SEKA’ya sodyum sülfat satışı ile kağıt sanayiine hizmet veren Alkim, artan kağıt açığını da göz önüne alarak 1996 yılında İzmir / Kemalpaşa‘da yazı tabı ve kuşe kağıt tesisini kurmaya başlamıştır.

Tesis 1997 yılında 55.000 ton/yıl kapasite ile üretime başlamıştır.

Alkim Kağıt San. ve Tic. Anonim Şirketi, 1999 yılı Haziran ayında %99.9 Alkim Alkali’ye ait bir şirket olarak, tesisler 79, 441 m2 lik bir alan üzerinde 17.216 m2 lik kapalı alanda kurulmuştur.

ALKİM Kağıt Hakkında

Alkim Kağıt Tesislerinde ofset yazı tabı, kuşe ve ofis kağıtları üretilmektedir. Üretimin her aşamasında ileri teknoloji kullanılmaktadır. Yeni jenerasyon DCS ve QCS sistemleri prosesin her aşamasında kullanılmaktadır. 2000 yılından başlayarak Alkim Kağıt kalitesinde çok önemli gelişmeler olmuş ve ofset, fotokopi kağıtlarında en üst düzey kalite standartlarına ulaşmıştır.

Bu doğrultuda kağıt makinemizde Dilution Headbox, Topformer, Profile Controlled Steam Box sistemleri, yeni Pressure Screen, formasyon control sistemi ve sensörü, kalınlık sensörü ve renk sensörü gibi teknolojik sistemler üst düzey kalitemize olumlu katkılar sağlamıştır.

Alkim Kağıt Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi

Kuşe kağıt üretiminde dünyada ilk kez Alkim’ de uygulanan bir sistem olan BTG Gravürü sistemi ile single coating ile double coated spesifikasyonunda kuşe kağıt üretilmektedir. Bu üretim şekli online machine coating sistemidir ve CD ve MD coat weight sensörü ile de mükemmel kuşe kaplama kontrolü sağlanmaktadır.

Konverting kısmında 3 adet ebat kesme makinası, ofis kağıtları için ise 6 cepli fotokopi kesme, paketleme ve kutulama sistemi, bir adet bobin dilme makinesi bulunmaktadır.

Üretimin her aşaması selüloz beslemeden ürün yükleme aşamasına kadar konverting dahil bilgisayar destekli otomasyonla çalışmaktadır.

Kojenerasyon

5, 2 MW ve 5, 4 MW olmak üzere enerji üreten iki adet doğal gaz türbinimiz, tesisimizin tüm enerji ihtiyacını karşılamaktadır. Enerji üretimimizin yanısıra atık ısı kazanında buhar elde edilerek sistemde kullanılmaktadır. İki yakıtlı olan kojenerasyon sistemlerimizin tesislerimizin tüm enerji ihtiyacını karşılamakta ve şebeke ile paralel çalışmaktadır.

ARGE

Arge bölümünde rotogravür ve ofset baskı makinaları, pilot kuşe makinaları mevcuttur. Burada her çeşit kağıt ile ilgili ARGE çalışmaları sürdürülmekte, dünyanın bir çok yerindeki konferanslara elektronik ortamda katılınmaktadır. Alkim Arge ürün geliştirme ve kağıt sanayiinde yenilikler konusunda yoğun biçimde çalışmaktadır.

Kalite Sistemleri

Alkim Kağıt ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, TS EN ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi, TS 18001 İş Sağlığı ve İş Güvenliği Yönetim Sistemi ve ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi belgelerine sahiptir. Ayrıca 1.hamur yazı tabı üretiminde Türkiye’de FSC belgesine sahip ilk kuruluştur.

Çevre

Alkim Kağıt 2002 yılında Ege Çevre Ödülünü kazanmıştır. Alkim Kağıt 2, 5 milyon USD yatırım ile kimyasal ve biyolojik arıtma tesislerini kağıt tesisinden önce tamamlamış ve devreye alınmıştır.

2011 yılından itibaren yasal gereklilikler nedeniyle atık suyumuz Kemalpaşa organize sanayi arıtma tesisine verilmekle birlikte kendi atık su arıtma tesisimizde her an devreye alınabilecek şekilde faal tutulmaktadır.

Kağıt üretimimiz tamamı ile gıda sertifikalıdır. Bu doğrultuda kullanılması uygun olmayan tüm kimyasallar portföyümüzden çıkarılmıştır. Alkim Kağıt Türkiye’de arıtma suyunu geri kazanan tek kağıt tesisidir. 2010 yılında EBSO tarafından düzenlenen çevre yarışmasında teşvik ödülüne layık görülmüştür.

Satışlarımız

Üretimlerimizin %85-%90 yurt içi, %10-15 yurtdışına satılmaktadır. Alkim Kağıt 32 ülkeye ihracat yapmakta, Avrupa ülkeleri bunlar arasında önemli yer tutmaktadır. Ofset kağıtlarımız yurt içinde ve yurt dışında kalite arayan bir çok firma tarafından tercih edilmektedir. Yurt dışında özellikle ofset ve fotokopi kağıtlarımız talep görmektedir. Avrupa’nın yanı sıra, Balkan ülkeleri ve Afrika gelişen pazarlarımızdır.

Alkim Kağıt Sanayi ve Ticaret A.Ş. Şirketinin Özet Bilgileri


Şirket Bilgileri
Merkez Adresi
ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ KIROVASI MEVKİİ KEMALPAŞA / İZMİR
Elektronik Posta Adresleri
[email protected]
Web Site Adresleri
www.alkimkagit.com.tr
Şirketin Süresi
Süresiz
Bağımsız Denetim Kuruluşu
PwC BAĞIMSIZ DENETİM VE SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLİK A.Ş
Şirketin Dahil Olduğu Endeksler
BIST TÜM
BIST ANA
BIST TEMETTÜ
BIST İZMİR
BIST TÜM-100
BIST ORMAN, KAĞIT, BASIM
BIST SINAİ
Şirketin Sektörü
İMALAT
KAĞIT VE KAĞIT ÜRÜNLERİ, BASIM VE YAYIN
Sermaye Piyasası Aracının İşlem Gördüğü Pazarlar
ANA PAZAR - GRUP 1

ALKA Hissesini Takip Edenler

177 kişi tarafından takip ediliyor.

UYARI


Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sitede yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.


Bildiğiniz gibi Hisse Senedi; Borsa - Hisse senedi – Pay – BIST 30 – BIST 100 Sermaye şirketlerinde payların belgelendirilmesi amacıyla ortaklara verilen kıymetli evraklara hisse senedi denmektedir.
Bununla birlikte birçok sektörden farklı şirketlerin hisse senetleri, borç senetleri gibi sermaye piyasası araçlarının ticaretinin yapıldığı piyasalara ise borsa denir. BIST 30, BIST 100 Endeksleri, Borsa İstanbul’da işlem gören payların ortak performanslarının ölçülmesi için oluşturulmuş pay gruplarıdır. Pay piyasasında işlem gören şirketlerin, endekslerin içerisindeki dağılımı ve ağırlıkları birbirinden farklıdır.

HisseLog platformu üzerinde ağırlıklı ortalaması en çok azalan hisseleri, borsada en çok artan ve en çok azalan hisseleri, Türk Lirası bazında en çok işlem gören veya Lot bazında en çok işlem gören hisseleri bununla birlikte BIST endeksleri, günlük hisse yorumları, hisse fiyatları, güncel hisse senedi fiyatlarını canlı olarak BIST ve borsa hisselerini takip edebilirsiniz. Hisse senetlerinin haftalık kapanış, ağırlıklı ortalama, işlem adedi, işlem hacmi, en yüksek ve en düşük kapanış verileri şu an platformumuza eklenmemiştir. Ancak anlık olarak öncü hisseler, büyük veya küçük hacimli hisse senetleri de dahil olmak üzere en çok izlenen hisseler, grafikler, hisse yorumları ve daha fazlasını HisseLog platformumuzdan takip edebilebilirsiniz.