Bitcoin Al Sat
Bitcoin Al Sat

Kolayca Bitcoin Al Sat

Türk Lirası ile KOLAYCA BITCOIN AL ve SAT

ALBRK Hisse Logo
ALBRK Hisse Logo

ALBRK Hisse

Albaraka Türk Katılım Bankası A.Ş.

ALBRK Hisse Senedi


ALBRK hisse senedi teknik analizi, canlı borsa, şirket haberleri, fiyat grafiği ve hareketleri, hisse yorumları gibi piyasa verilerini anlık takip edebilirsiniz.
Albaraka Türk Katılım Bankası A.Ş.

Albaraka Türk Katılım Bankası A.Ş.


Albaraka Türk Katılım Bankası Anonim Şirketi, 30 yılı aşkın sektör tecrübemizle, Türkiye ekonomisinin zaman içinde yaşadığı büyük değişimi doğru stratejilerle öngörerek sağlıklı bir büyüme gerçekleştirmeyi ve katılım bankacılığının öncüsü olmayı başardık.

1984 - Faizsiz bankacılık yapan Albaraka’dan gelen teklifle kuruluş çalışmalarımıza başladık.

1985 - Türkiye’deki ilk özel finans kurumu olarak faaliyete başladık.

1988 - Finansal kiralama işlemleri yapmaya başladık.

1992 - Şube sayısı 10’a ulaşırken, aktiflerimizin toplamı 400 milyon doları aştı.

1998 - Visa ile yaptığımız anlaşma sonrası kredi kartı hizmeti de sunmaya başladık ve şube sayımız 22’ye ulaştı.

2002 - Şube sayımız 24’e çıkarken, öz sermaye toplamımız 70 milyon dolara ulaştı.

Albaraka Türk Katılım Bankası Anonim Şirketi

2007 - 170 milyon dolarlık halka arza, 24 bin yatırımcıdan 7 milyar doların üzerinde talep geldi.

2011 - İlk yurt dışı şubemizi Erbil-Irak’ta açtık. 350 milyon dolarlık murabaha sendikasyonuyla sektörünün en büyük meblağlı sendikasyon kredisine imza attık. İlk wakala işlemini gerçekleştirdik.

2012 - “Dünyanın En İyi Katılım Bankası Olma” vizyonu doğrultusunda dönüşüm programı SİMURG’u başlattık.

2013 - Yurt içi şube sayımızı 166’ya çıkardık. Türkiye’de ilk defa uygulanan murabaha sukuk yöntemiyle sermaye benzeri kredi sağladık.

2014 - 35 yeni şube açılımıyla banka tarihinde bir rekor kırıldı ve şube sayımız 202’ye ulaştı. SİMURG kapsamında önemli kazanımlar elde etmeye başladık

2015 - Türkiye’de Basel 3 kriterlerine uygun ilk sermaye benzeri sukuk işlemi ihracı gerçekleştirildi. Operasyon odaklılıktan müşteri odaklı hizmete geçişi kolaylaştıran Albatros 19 Haziran 2015’te devreye alındı. Mobil Şube ve Mobil Şube Touch ID projeleri tamamlandı.

2016 - Nitelikli yatırımcılara sunulmak üzere 4 adet yurt içi kira sertifikası ihracı gerçekleştirildi. Albaraka Türk Genel Müdürlük binası LEED Gold Sertifikası almaya hak kazandı. “Banking Technology Awards” da, Albatros (Yeni Ana Bankacılık Sistemi) projesi “Bireysel Bankacılıkta En İyi Teknoloji Kullanımı” ödülüne layık görüldü.

2017 - Toplam şube sayısını 220’ye çıkardık. Katılım Bankaları arasında dünyada bir ilk olarak Start-Up hızlandırma merkezi olan Albaraka Garaj hizmete başladı. Albaraka Türk’ün stratejilerinde önemli bir yere sahip Dijitalleşme konusunda önemli projelere imza atıldı. Albaraka Türk, Islamic Finance News dergisi (IFN) tarafından “Türkiye’nin En İyi Katılım Bankası” seçilmiştir.

2018 - Toplam şube sayısını 230’ye çıkardık. Turcomoney tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen Türkiye’ye Değer Katanlar Ödülleri’nde “Yılın En İyi Katılım Bankası” ödülü kazanıldı. Albaraka Mobil; QR kod, Sesli Asistan ve Yüz Tanıma teknolojileri eklenerek yenilendi. WIFA 2018 Ödülleri’ne Albaraka Türk rüzgarı eserek 3 farklı kategoride, 3 birincilik ödülü kazanıldı.

Albaraka Türk Katılım Bankası A.Ş. Şirketinin Özet Bilgileri


Şirket Bilgileri
Merkez Adresi
Elektronik Posta Adresleri
Web Site Adresleri
Şirketin Süresi
Bağımsız Denetim Kuruluşu
Şirketin Dahil Olduğu Endeksler
Şirketin Sektörü
Sermaye Piyasası Aracının İşlem Gördüğü Pazarlar

ALBRK Hissesini Takip Edenler

177 kişi tarafından takip ediliyor.

UYARI


Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sitede yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.


Bildiğiniz gibi Hisse Senedi; Borsa - Hisse senedi – Pay – BIST 30 – BIST 100 Sermaye şirketlerinde payların belgelendirilmesi amacıyla ortaklara verilen kıymetli evraklara hisse senedi denmektedir.
Bununla birlikte birçok sektörden farklı şirketlerin hisse senetleri, borç senetleri gibi sermaye piyasası araçlarının ticaretinin yapıldığı piyasalara ise borsa denir. BIST 30, BIST 100 Endeksleri, Borsa İstanbul’da işlem gören payların ortak performanslarının ölçülmesi için oluşturulmuş pay gruplarıdır. Pay piyasasında işlem gören şirketlerin, endekslerin içerisindeki dağılımı ve ağırlıkları birbirinden farklıdır.

HisseLog platformu üzerinde ağırlıklı ortalaması en çok azalan hisseleri, borsada en çok artan ve en çok azalan hisseleri, Türk Lirası bazında en çok işlem gören veya Lot bazında en çok işlem gören hisseleri bununla birlikte BIST endeksleri, günlük hisse yorumları, hisse fiyatları, güncel hisse senedi fiyatlarını canlı olarak BIST ve borsa hisselerini takip edebilirsiniz. Hisse senetlerinin haftalık kapanış, ağırlıklı ortalama, işlem adedi, işlem hacmi, en yüksek ve en düşük kapanış verileri şu an platformumuza eklenmemiştir. Ancak anlık olarak öncü hisseler, büyük veya küçük hacimli hisse senetleri de dahil olmak üzere en çok izlenen hisseler, grafikler, hisse yorumları ve daha fazlasını HisseLog platformumuzdan takip edebilebilirsiniz.