Bitcoin Al Sat
Bitcoin Al Sat

Kolayca Bitcoin Al Sat

Türk Lirası ile KOLAYCA BITCOIN AL ve SAT

AKSUE Hisse Senedi


AKSUE hisse senedi teknik analizi, canlı borsa, şirket haberleri, fiyat grafiği ve hareketleri, hisse yorumları gibi piyasa verilerini anlık takip edebilirsiniz.
Aksu Enerji ve Ticaret A.Ş.

Aksu Enerji ve Ticaret A.Ş.


Aksu Enerji ve Ticaret Anonim Şirketi, Şirket 3096 sayılı Yap-İşlet Devret Modeli ile 04 Eylül 1985 tarih ve 18858 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan “Türkiye Elektrik kurumu dışındaki kuruluşlara elektrik enerjisi üretim tesisi kurma ve işletme izni verilmesi esaslarını belirleyen yönetmelik hükümleri uyarınca 19-02-1986 tarihinde Isparta ili dahilinde Eğirdir-Çayköy mevkiinde 2X6.5=13MW(36 Milyon KWH) kurulu gücünde Aksu-Çayköy Hidro Elektrik Santrali sözleşmesini İmzalamış ve santral 08-12-1989 tarihinde işletmeye alınmıştır. Santralin işletme süresi 49 Yıldır. Türkiye’de Yap-İşlet-Devret modeliyle kurulan ilk şirket özelliğine sahiptir.

Şirketimizin tamamı halka açık olup; Sermaye payı %10’u geçen ortağı bulunmamaktadır.

Şirket 2499 sayılı Sermaye Piyasası Kanununa tabi olup; Bu günkü tavan sermayesi 50 Milyon TL.-‘dır. 23-24 Aralık 1999 tarihinde yapılan sermaye artırımı ile şirketin sermayesinin %15.52’si 81 Bin TL.-‘lık kısmı borsada halka arz edilerek Ödenmiş Sermayesi 522 bin TL’sına artırılmış; Hisselerimiz 04 Ocak 2000 tarihinden itibaren İMKB’sı Ulusal Pazarda işlem görmeye başlamış, 20 Aralık 2000 tarihinde de 3 kat(% 300) tamamı iç kaynaklardan (Hisse senedi ihraç primi) olmak üzere sermaye artırımı yaparak ödenmiş sermayesini 2.088.000.-TL’sına çıkarmıştır. Şirket 2006 Ocak ayında %100 Bedelli, % 200 Bedelsiz Sermaye artırımı yaparak Çıkarılmış sermayesini 8.352.000.-TL’na yükseltmiştir. Şubat 2018 Yılında %47, 55 Bedelsiz, %50 Bedelli Sermaye Artırımı yaparak Çıkarılmış Sermayesini 16.500.000, 00 TL’ye yükseltmiştir.

1989 Kasım Ayında üretime başlayan santralimiz üretime başladığı tarihten dönem sonuna kadar 950.415.425 KWH net üretim gerçekleştirmiştir.

Aksu Enerji ve Ticaret Anonim Şirketi

Şirketimiz Borsaya açılan İLK Yap-işlet-devret modelli Hidro Elektrik Santraldir.

Şirketimiz 14.01.2015 tarihinde Lisanssız Elektrik Üretimi kapsamında 1 MW Gönen G.E.S.’i devreye alarak Güneş Enerjisinden Elektrik Üretimine Başlamıştır. Güneş Enerjisi kurulu gücünü 2018 Yılı itibari ile 8 MW çıkarmış olan şirketimiz 2019 yılı Kasım sonuna kadar 40.925.404 KWH net üretim gerçekleştirmiştir.

Şirketimiz, 94.400.500, 00 TL sermayeli Göltaş Enerji Elektrik Üretim A.Ş’ ne %16, 74 oranında iştirak sahibidir. Göltaş Enerji Elektrik Üretim Anonim Şirketi Muğla’nın Fethiye ilçesinde bulunan Eşen Nehri üzerinde 44, 3 MW kurulu güce sahip Eşen II HES’i 10 Ağustos 2002 tarihinde işletmeye alarak elektrik üretmeye başlamıştır.

Göltaş Enerji Elektrik Üretim AŞ’nin Eşen I HES’in 30 MW gücündeki 2011 yılı içerisinde ticari işletmeye alınarak üretime başlamıştır.İki santralin toplam kurulu gücü 104, 30 MW olup toplam yıllık üretim kapasitesi 380 GWh olarak öngörülmektedir.Her iki santral için Lisans süresi 2009 yılında 38 yıl 4 ay 25 güne uzatılmıştır.

Şirketimizin 300’ye yakın kurucu ortağı mevcut olup borsada işlem görmektedir. Dolayısıyla model bir şirketin on binleri bulan küçük tasarrufçusu mevcuttur.

Küçük yatırımcıyı teşvik ve sermayenin tabana yayılmasında 27 yıllık şeffaf çalışmalarımız;Yap-İşlet - Devret modelinin en iyi uygulandığı ve sonuç alındığı örnek bir şirket olarak değerlendirilmelidir diye düşünüyoruz.

Aksu Enerji ve Ticaret A.Ş. Şirketinin Özet Bilgileri


Şirket Bilgileri
Merkez Adresi
PİRİMEHMET MAHALLESİ MİMAR SİNAN CADDESİ MİRALAY İŞHANI KAT:2/77 ISPARTA
Elektronik Posta Adresleri
[email protected]
Web Site Adresleri
www.aksuenerji.com.tr
Şirketin Süresi
Bağımsız Denetim Kuruluşu
FİNANSAL EKSEN BAĞIMSIZ DENETİM VE DANIŞMANLIK A.Ş.
Şirketin Dahil Olduğu Endeksler
BIST HİZMETLER
BIST TÜM-100
BIST TÜM
BIST ELEKTRİK
BIST ANA
Şirketin Sektörü
ELEKTRİK GAZ VE SU
ELEKTRİK GAZ VE BUHAR
Sermaye Piyasası Aracının İşlem Gördüğü Pazarlar
ANA PAZAR - GRUP 1

AKSUE Hissesini Takip Edenler

177 kişi tarafından takip ediliyor.

UYARI


Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sitede yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.


Bildiğiniz gibi Hisse Senedi; Borsa - Hisse senedi – Pay – BIST 30 – BIST 100 Sermaye şirketlerinde payların belgelendirilmesi amacıyla ortaklara verilen kıymetli evraklara hisse senedi denmektedir.
Bununla birlikte birçok sektörden farklı şirketlerin hisse senetleri, borç senetleri gibi sermaye piyasası araçlarının ticaretinin yapıldığı piyasalara ise borsa denir. BIST 30, BIST 100 Endeksleri, Borsa İstanbul’da işlem gören payların ortak performanslarının ölçülmesi için oluşturulmuş pay gruplarıdır. Pay piyasasında işlem gören şirketlerin, endekslerin içerisindeki dağılımı ve ağırlıkları birbirinden farklıdır.

HisseLog platformu üzerinde ağırlıklı ortalaması en çok azalan hisseleri, borsada en çok artan ve en çok azalan hisseleri, Türk Lirası bazında en çok işlem gören veya Lot bazında en çok işlem gören hisseleri bununla birlikte BIST endeksleri, günlük hisse yorumları, hisse fiyatları, güncel hisse senedi fiyatlarını canlı olarak BIST ve borsa hisselerini takip edebilirsiniz. Hisse senetlerinin haftalık kapanış, ağırlıklı ortalama, işlem adedi, işlem hacmi, en yüksek ve en düşük kapanış verileri şu an platformumuza eklenmemiştir. Ancak anlık olarak öncü hisseler, büyük veya küçük hacimli hisse senetleri de dahil olmak üzere en çok izlenen hisseler, grafikler, hisse yorumları ve daha fazlasını HisseLog platformumuzdan takip edebilebilirsiniz.