Bitcoin Al Sat
Bitcoin Al Sat

Kolayca Bitcoin Al Sat

Türk Lirası ile KOLAYCA BITCOIN AL ve SAT

19 Ağustos 2020 Çarşamba AKGRT Hisse Senedi Grafiğinin Teknik Analizi ve Yorumu

HisseLog
HisseLog 1 yıl önce
AKGRT Hisse Logo
#AKGRT $AKGRT

Teknik Analizi

19 Ağustos 2020 Çarşamba AKGRT Hisse Senedi Grafiğinin Teknik Analizi ve Yorumu

Grafik Yorumu

Ak Sigorta A.Ş. (AKGRT) hisse senedi ile ilgili hazırlamış olduğum yukarıda gördüğünüz grafikte 1 ve 2 numaralı yükselen trend kanalında hareket eden hisse senedi bu kanalda yükselişini sürdürmüştür. Bir süre sonra yorulan senet yükselen trend çizgisi olan 2 numaralı trendi aşağı kırmış , bu çizgiden onay almış ve 3-4 numaralı düşen trend kanalı içine girmiştir. Bu kanalda 6 numaralı yükselen trend çizgisine kadar geri çekilme yaşayan hisse senedi 6 numaralı yükselen trend çizgisinde destek bulmuş ve 5-6 numaralı yükselen trend kanalı içinde yükselmeye başlamıştır. Bu kanalda yükselmeye başlayan 7 numaralı düşen trend çizgisine kadar yükselişini sürdürmüştür. Bu noktada düşen trend etkisine giren hisse senedi bu çizginin altında geri çekilmeye başlamıştır. Ardından bu çizgiyi yukarı kıran senet şu anda yatay seyretmektedir.

UYARI


Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sitede yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.


Bildiğiniz gibi Hisse Senedi; Borsa - Hisse senedi – Pay – BIST 30 – BIST 100 Sermaye şirketlerinde payların belgelendirilmesi amacıyla ortaklara verilen kıymetli evraklara hisse senedi denmektedir.
Bununla birlikte birçok sektörden farklı şirketlerin hisse senetleri, borç senetleri gibi sermaye piyasası araçlarının ticaretinin yapıldığı piyasalara ise borsa denir. BIST 30, BIST 100 Endeksleri, Borsa İstanbul’da işlem gören payların ortak performanslarının ölçülmesi için oluşturulmuş pay gruplarıdır. Pay piyasasında işlem gören şirketlerin, endekslerin içerisindeki dağılımı ve ağırlıkları birbirinden farklıdır.

HisseLog platformu üzerinde ağırlıklı ortalaması en çok azalan hisseleri, borsada en çok artan ve en çok azalan hisseleri, Türk Lirası bazında en çok işlem gören veya Lot bazında en çok işlem gören hisseleri bununla birlikte BIST endeksleri, günlük hisse yorumları, hisse fiyatları, güncel hisse senedi fiyatlarını canlı olarak BIST ve borsa hisselerini takip edebilirsiniz. Hisse senetlerinin haftalık kapanış, ağırlıklı ortalama, işlem adedi, işlem hacmi, en yüksek ve en düşük kapanış verileri şu an platformumuza eklenmemiştir. Ancak anlık olarak öncü hisseler, büyük veya küçük hacimli hisse senetleri de dahil olmak üzere en çok izlenen hisseler, grafikler, hisse yorumları ve daha fazlasını HisseLog platformumuzdan takip edebilebilirsiniz.