Bitcoin Al Sat
Bitcoin Al Sat

Kolayca Bitcoin Al Sat

Türk Lirası ile KOLAYCA BITCOIN AL ve SAT

AFYON Hisse Senedi


AFYON hisse senedi teknik analizi, canlı borsa, şirket haberleri, fiyat grafiği ve hareketleri, hisse yorumları gibi piyasa verilerini anlık takip edebilirsiniz.
Afyon Çimento Sanayi T.A.Ş

Afyon Çimento Sanayi T.A.Ş


Afyon Çimento Sanayi T.A.Ş, Afyon C¸imento Fabrikası, 1957 yılında 85 bin ton kapasiteli yas¸ sistem fırınının devreye alınmasıyla u¨retime bas¸lamıs¸tır. 1965 yılında fırının yarı yas¸ sisteme do¨nu¨s¸tu¨ru¨lmesi ile klinker u¨retim kapasitesi 160 bin tona yu¨kselmis¸tir. Yine yarı yas¸ sistem olarak kurulan 2. fırın 1966 yılında devreye alınmış ve fabrikanın u¨retim kapasitesi 400 bin tona yu¨kselmiştir.

2012 yılında %51 hissesi Italcementi Grup s¸irketlerinden olan PARCIB S.A.S s¸irketinden C¸imsa tarafından satın alınan Afyon C¸imento Sanayi T. A. S¸., bu tarihten itibaren faaliyetlerini C¸imsa’nın iştiraki olarak su¨rdu¨rmektedir.

Afyon Çimento Sanayi T.A.Ş

2014 yılında Afyon Çimento Fabrikası’nın 170 milyon ABD Doları bu¨tc¸e ile modernizasyon yatırımı yapılarak, yeniden kurulmasına karar verilmiştir. Afyon C¸imento Fabrikası’nın, modern teknolojilerle donatılmıs¸ yeni u¨retim tesisi, Afyon’un Halımoru Ko¨yu¨’nde 1.500.000 ton/klinker kapasiteli olarak kurulmuştur.

2017 yılında Afyon Çimento Fabrikası, yeni inşa edilen ve gu¨ncel c¸imento u¨retim teknolojisine sahip, modern ve c¸evreci yerles¸kesine tas¸ınmıştır. Yine 2017 yılında Afyon Çimento yeni fabrikasında u¨retim ve satıs¸ faaliyetlerine bas¸lamıs¸tır. Yeni fabrikanın faaliyete gec¸mesinden sonra ise eski fabrikanın faaliyetine son verilmiştir.

Gerc¸ekles¸tirilen yatırım ile Afyon’da şehir merkezine 15 km. uzaklıkta, C¸imsa’nın mevcut hammadde ocagˆı u¨zerinde, Halımoru Ko¨yu¨’nde yeni fabrika yerles¸kesi kurulmus¸tur. Yatırım sonucunda Afyon Çimento Fabrikası’nın 500 bin ton olan klinker kapasitesi 1, 5 milyon tona yu¨kselmiştir.

Yeni tesisin, ku¨resel o¨lc¸ekte o¨rnek go¨sterilecek teknolojik ve c¸evresel o¨zelliklerinin yanı sıra c¸alıs¸anlarına sundugˆu avantajlar, Çimsa’nın u¨retim ve işletmecilik anlayıs¸ında ulaşmış bulundugˆu yu¨ksek seviyeyi yansıtmaktadır.

?

Afyon Çimento Sanayi T.A.Ş Şirketinin Özet Bilgileri


Şirket Bilgileri
Merkez Adresi
Küçükbakkalköy Mahallesi Kayışdağı Caddesi No:1 Allianz Tower Kat: 23-24 34750 Ataşehir / İSTANBUL
Elektronik Posta Adresleri
[email protected]
Web Site Adresleri
www.afyoncimento.com
Şirketin Süresi
SÜRESİZ
Bağımsız Denetim Kuruluşu
PwC BAĞIMSIZ DENETİM VE SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLİK A.Ş
Şirketin Dahil Olduğu Endeksler
BIST TÜM-100
BIST TÜM
BIST TAŞ, TOPRAK
BIST ANA
BIST SINAİ
Şirketin Sektörü
İMALAT
TAŞ VE TOPRAĞA DAYALI
Sermaye Piyasası Aracının İşlem Gördüğü Pazarlar
ANA PAZAR - GRUP 1

AFYON Hissesini Takip Edenler

177 kişi tarafından takip ediliyor.

UYARI


Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sitede yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.


Bildiğiniz gibi Hisse Senedi; Borsa - Hisse senedi – Pay – BIST 30 – BIST 100 Sermaye şirketlerinde payların belgelendirilmesi amacıyla ortaklara verilen kıymetli evraklara hisse senedi denmektedir.
Bununla birlikte birçok sektörden farklı şirketlerin hisse senetleri, borç senetleri gibi sermaye piyasası araçlarının ticaretinin yapıldığı piyasalara ise borsa denir. BIST 30, BIST 100 Endeksleri, Borsa İstanbul’da işlem gören payların ortak performanslarının ölçülmesi için oluşturulmuş pay gruplarıdır. Pay piyasasında işlem gören şirketlerin, endekslerin içerisindeki dağılımı ve ağırlıkları birbirinden farklıdır.

HisseLog platformu üzerinde ağırlıklı ortalaması en çok azalan hisseleri, borsada en çok artan ve en çok azalan hisseleri, Türk Lirası bazında en çok işlem gören veya Lot bazında en çok işlem gören hisseleri bununla birlikte BIST endeksleri, günlük hisse yorumları, hisse fiyatları, güncel hisse senedi fiyatlarını canlı olarak BIST ve borsa hisselerini takip edebilirsiniz. Hisse senetlerinin haftalık kapanış, ağırlıklı ortalama, işlem adedi, işlem hacmi, en yüksek ve en düşük kapanış verileri şu an platformumuza eklenmemiştir. Ancak anlık olarak öncü hisseler, büyük veya küçük hacimli hisse senetleri de dahil olmak üzere en çok izlenen hisseler, grafikler, hisse yorumları ve daha fazlasını HisseLog platformumuzdan takip edebilebilirsiniz.