Bitcoin Al Sat
Bitcoin Al Sat

Kolayca Bitcoin Al Sat

Türk Lirası ile KOLAYCA BITCOIN AL ve SAT

ADEL Hisse Logo
ADEL Hisse Logo

ADEL Hisse

Adel Kalemcilik Ticaret ve Sanayi A.Ş.

ADEL Hisse Senedi


ADEL hisse senedi teknik analizi, canlı borsa, şirket haberleri, fiyat grafiği ve hareketleri, hisse yorumları gibi piyasa verilerini anlık takip edebilirsiniz.
Adel Kalemcilik Ticaret ve Sanayi A.Ş.

Adel Kalemcilik Ticaret ve Sanayi A.Ş.


Adel Kalemcilik Ticaret ve Sanayi Anonim Şirketi, Türkiye’de kırtasiye denince ilk akla gelen ve bir geleneğe dönüşen Adel Kalemcilik 1969’da İstanbul Kartal’daki fabrikasının açılışıyla yolculuğuna başladı. Adel Kalemcilik’in ürettiği kalemler ve kırtasiye ürünleri yüksek kaliteleri ile tüm Türkiye’de tanındı, nesillerin gelişiminde önemli yer aldı.

Dünyanın en eski yazım gereçleri firması olan Faber-Castell ile kuruluşundan bu yana sürdürdüğü işbirliğini 1995 yılında ortaklıkla pekiştiren Adel, bu ortaklığın gücü ile Türkiye’ye değer katan yatırımlarına ara vermeden devam ediyor.

2015 yılında Çayırova’daki yeni üretim tesisine taşınan Adel Kalemcilik, 30 bin metrekarelik alan üzerine kurulu bu tesiste ağaç cidarlı kurşun kalemler, boya ve kopya kalemleri, tükenmez, sıvı mürekkepli kalemler, markörler, keçeli kalemler, pastel boyalar, suluboyalar, silgiler, kalemtıraşlar, parmak boyaları, oyun hamurları ve guaj boyalar üretiyor.

Avrupa’nın en yeni kırtasiye fabrikasına sahip Adel Kalemcilik, kâğıt ürünleri haricinde, gerek üretim miktarları, gerekse ürün çeşitliliği açısından Türkiye’nin ve yakın coğrafyanın en büyük kırtasiye ürünleri üreticisi konumundadır.

50 yıllık mirasın taşıyıcısı Adel Kalemcilik bugün 3 bin 800’e yakın ürün çeşidi ile Türkiye’de üretilen ve ithal edilen Faber-Castell, Graf von Faber-Castell, Adel, Adeland, Atlas, Max ve Panfix markalarının pazarlama ve satışını gerçekleştiriyor. Buna ilaveten, firma, 2019 yılı itibariyle selüloz bant pazarının tanınan markası Panfix’in Türkiye distribütörlük haklarını da aldı. Perakende sektöründeki deneyimi ve geniş bayi ağıyla 2015 yılında oyuncak sektörüne giren Adel Kalemcilik, kendi yarattığı Adeland markasının yanı sıra dünyanın önde gelen lisanslı markalarının satış ve pazarlamasını yürütüyor. 2018’de TRT ile yaptığı lisans anlaşması ile Adel Kalemcilik, yayınlanan 11 çizgi filmin oyuncak ve kırtasiye lisans haklarına da sahip.

Adel Kalemcilik’in Ürün Güvenliği ve Kalite konusundaki mottosu: “Kendi çocuklarımıza kullandır mayacağımız hiçbir ürünü piyasaya sunmuyoruz.” Adel Kalemcilik’te yılda ortalama 7 bin 500 ürün güvenliği testi ve 30 bin ürün kalitesi testi yapılıyor.

Adel Kalemcilik Ticaret ve Sanayi Anonim Şirketi

Adel Kalemcilik kurulduğu günden bugüne tüm çalışmalarını, paydaşlarına ve topluma fayda sağlama amacı ile ve sürdürülebilir projelere destek vererek gerçekleştirmeye çalışıyor. Özünde barındırdığı “iyilik” değeri ile eğitimin ve eğitimde yaratıcılığın en büyük destekçisi olan Adel Kalemcilik, çok sayıda sponsorluk ve sosyal sorumluluk projesini yürütüyor.

1996 yılında halka açılan Adel Kalemcilik’in günümüzde %27, 71’lik payı, Borsa İstanbul’da işlem görüyor. Son 20 yılda ise dolar bazında 6 kat büyüyen Adel Kalemcilik, son 5 yıllık ortalama temettü verimliliğinde ilk 25 firma arasında bulunuyor.

Adel Kalemcilik;

EPMA (European Pencil Manufacturer's Association - Avrupa Kalem Üreticileri Birliği) ve EWIMA (The European Writing Instrument Manufacturer's Association - Avrupa Yazım Gereçleri Üreticileri Birliği)’ya 1999 yılından beri üye olup, bu birliklere Türkiye’den üye olan tek firma konumundadır. 2015 yılında Adel Kalemcilik Genel Müdürü Evrim Hizaler EPMA Başkanlığı’na seçilen ilk Türk yönetici olmuştur. Adel Kalemcilik, ayrıca TÜKİD (Tüm Kırtasiyeciler Derneği)’in de üyesidir.

2019 yılında 50. yılını kutlayan Adel, 40’ın üzerinde ülkeye ihracat yapıyor.

KIRTASİYE MARKALARI

“Faber-Castell”, “Graf von Faber-Castell”, “Adel”, “Adeland”, “Atlas”, “MAX”, “Panfix” ve “Citizen”

OYUNCAK MARKALARI

Adeland, Playgro, Sluban, TRT Çocuk.

Adel Kalemcilik Ticaret ve Sanayi A.Ş. Şirketinin Özet Bilgileri


Şirket Bilgileri
Merkez Adresi
Fatih Sultan Mehmet Mah. Balkan Cad. No:58 Buyaka E Blok 34771 Tepeüstü / Ümraniye
Elektronik Posta Adresleri
[email protected]
Web Site Adresleri
www.adel.com.tr
Şirketin Süresi
Süresiz
Bağımsız Denetim Kuruluşu
DRT BAĞIMSIZ DENETİM VE SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLİK A.Ş.
Şirketin Dahil Olduğu Endeksler
BIST TÜM
BIST SINAİ
BIST İSTANBUL
BIST ANA
BIST TÜM-100
Şirketin Sektörü
İMALAT
DİĞER İMALAT SANAYİİ
Sermaye Piyasası Aracının İşlem Gördüğü Pazarlar
ANA PAZAR - GRUP 1

ADEL Hissesini Takip Edenler

177 kişi tarafından takip ediliyor.

UYARI


Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sitede yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.


Bildiğiniz gibi Hisse Senedi; Borsa - Hisse senedi – Pay – BIST 30 – BIST 100 Sermaye şirketlerinde payların belgelendirilmesi amacıyla ortaklara verilen kıymetli evraklara hisse senedi denmektedir.
Bununla birlikte birçok sektörden farklı şirketlerin hisse senetleri, borç senetleri gibi sermaye piyasası araçlarının ticaretinin yapıldığı piyasalara ise borsa denir. BIST 30, BIST 100 Endeksleri, Borsa İstanbul’da işlem gören payların ortak performanslarının ölçülmesi için oluşturulmuş pay gruplarıdır. Pay piyasasında işlem gören şirketlerin, endekslerin içerisindeki dağılımı ve ağırlıkları birbirinden farklıdır.

HisseLog platformu üzerinde ağırlıklı ortalaması en çok azalan hisseleri, borsada en çok artan ve en çok azalan hisseleri, Türk Lirası bazında en çok işlem gören veya Lot bazında en çok işlem gören hisseleri bununla birlikte BIST endeksleri, günlük hisse yorumları, hisse fiyatları, güncel hisse senedi fiyatlarını canlı olarak BIST ve borsa hisselerini takip edebilirsiniz. Hisse senetlerinin haftalık kapanış, ağırlıklı ortalama, işlem adedi, işlem hacmi, en yüksek ve en düşük kapanış verileri şu an platformumuza eklenmemiştir. Ancak anlık olarak öncü hisseler, büyük veya küçük hacimli hisse senetleri de dahil olmak üzere en çok izlenen hisseler, grafikler, hisse yorumları ve daha fazlasını HisseLog platformumuzdan takip edebilebilirsiniz.