Bitcoin Al Sat
Bitcoin Al Sat

Kolayca Bitcoin Al Sat

Türk Lirası ile KOLAYCA BITCOIN AL ve SAT

ACSEL Hisse Logo
ACSEL Hisse Logo

ACSEL Hisse

Acıselsan Acıpayam Selüloz Sanayi Ve Ticaret A.Ş.

ACSEL Hisse Senedi


ACSEL hisse senedi teknik analizi, canlı borsa, şirket haberleri, fiyat grafiği ve hareketleri, hisse yorumları gibi piyasa verilerini anlık takip edebilirsiniz.
Acıselsan Acıpayam Selüloz Sanayi Ve Ticaret A.Ş.

Acıselsan Acıpayam Selüloz Sanayi Ve Ticaret A.Ş.


Acıselsan Acıpayam Selüloz Sanayi Ve Ticaret Anonim Şirketi Denizli Acıpayam’da 1973 yılında bölge halkı tarafından kurulmuştur.

1974 yılında bugünkü adıyla Türkiye Kalkınma Bankası Anonim Şirketi ve Vakıflar Bankası Anonim Şirketi Acıselsan’a ortak olmuştur. Türkiye Kalkınma Bankası Anonim Şirketi 2010 yılından sonra sahip olduğu %76.8 oranındaki hisseyi Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’na devretmiştir.

Acıselsan Acıpayam Selüloz Sanayi Ve Ticaret Anonim Şirketi

2011 yılının son çeyreğinde Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından düzenlenen özelleştirme ihalesini Verusaturk Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı Anonim Şirketi kazanarak 24 Ocak 2012 tarihinde ÖİB’ye ait %76.8 hisseyi satın almıştır.

Verusaturk GSYO Anonim Şirketi daha sonra T. Vakıflar Bankası T.A.O. Memur ve Hizm. Emekli ve Sağlık Yardım Sandığı Vakfına ait %15.2 hisseyi de satın alarak Acıselsan’daki hisse oranını %92 yükseltmiştir.

2018 yılında Verusaturk GSYO’nın sahip olduğu %47, 3 oranındaki paylar Verusa Holding’e satılmıştır.

Acıselsan Acıpayam Selüloz Sanayi Ve Ticaret A.Ş. Şirketinin Özet Bilgileri


Şirket Bilgileri
Merkez Adresi
Aşağı Mah. Acıselsan Caddesi No:25 Acıpayam Denizli
Elektronik Posta Adresleri
[email protected]
Web Site Adresleri
www.aciselsan.com.tr
Şirketin Süresi
Süresiz
Bağımsız Denetim Kuruluşu
PwC BAĞIMSIZ DENETİM VE SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLİK A.Ş
Şirketin Dahil Olduğu Endeksler
BIST TEMETTÜ
BIST ANA
BIST TÜM
BIST DENİZLİ
BIST TÜM-100
BIST SINAİ
BIST KİMYA, PETROL, PLASTİK
BIST KOBI SANAYİ
Şirketin Sektörü
İMALAT
KİMYA İLAÇ PETROL LASTİK VE PLASTİK ÜRÜNLER
Sermaye Piyasası Aracının İşlem Gördüğü Pazarlar
ANA PAZAR - GRUP 2

ACSEL Hissesini Takip Edenler

177 kişi tarafından takip ediliyor.

UYARI


Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sitede yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.


Bildiğiniz gibi Hisse Senedi; Borsa - Hisse senedi – Pay – BIST 30 – BIST 100 Sermaye şirketlerinde payların belgelendirilmesi amacıyla ortaklara verilen kıymetli evraklara hisse senedi denmektedir.
Bununla birlikte birçok sektörden farklı şirketlerin hisse senetleri, borç senetleri gibi sermaye piyasası araçlarının ticaretinin yapıldığı piyasalara ise borsa denir. BIST 30, BIST 100 Endeksleri, Borsa İstanbul’da işlem gören payların ortak performanslarının ölçülmesi için oluşturulmuş pay gruplarıdır. Pay piyasasında işlem gören şirketlerin, endekslerin içerisindeki dağılımı ve ağırlıkları birbirinden farklıdır.

HisseLog platformu üzerinde ağırlıklı ortalaması en çok azalan hisseleri, borsada en çok artan ve en çok azalan hisseleri, Türk Lirası bazında en çok işlem gören veya Lot bazında en çok işlem gören hisseleri bununla birlikte BIST endeksleri, günlük hisse yorumları, hisse fiyatları, güncel hisse senedi fiyatlarını canlı olarak BIST ve borsa hisselerini takip edebilirsiniz. Hisse senetlerinin haftalık kapanış, ağırlıklı ortalama, işlem adedi, işlem hacmi, en yüksek ve en düşük kapanış verileri şu an platformumuza eklenmemiştir. Ancak anlık olarak öncü hisseler, büyük veya küçük hacimli hisse senetleri de dahil olmak üzere en çok izlenen hisseler, grafikler, hisse yorumları ve daha fazlasını HisseLog platformumuzdan takip edebilebilirsiniz.